Schody i posadzki z lastryko Warszawa

Firma Mech Bud realizuje zlecenia z zakresu:

– budowa schodów lastrykowych oraz wylewek posadzek z lastryko
– konserwacja i renowacja przez szlifowanie schodów z lastryko
– naprawa ubytków w lastriko

Kontakt i mapkę dojazdu do nas znajdziesz na dole strony lub tutaj.
Działamy na terenie Mazowsza ale nie tylko, m.in zlecenia realizujemy w miastach takich jak: Warszawa, Sochaczew, Grodzisk Mazowiecki,Błonie, czy Nowy Dwór Mazowiecki

Dowiedz się więcej o lastryko

  1. Co to znaczy lastryko?
  2. Rodzaje lastryko
  3. Gdzie stosuje się lastryko?
  4. Jak zrobić lastryko?
  5. Właściwości lastryko
  6. Jak przebiega renowacja lastryko?
  7. Jak przedłużyć trwałość i naprawić lastryko?
  8. Odnawianie lastryko na klatkach schodowych

Co to znaczy lastryko?

Lastryko (znane też jako lastriko albo lastrico) to połączenie kamienia, cementu oraz wody – by uzyskać odpowiedni efekt, należy zachować proporcje podczas dodawania każdego z tych składników. Odpowiednia ilość kamienia oraz cementu przekłada się na trwałość lastryko, a także na jego wygląd i właściwości. Im bardziej masa jest gęsta, z której powstaje lastryko, tym większa pewność, że będzie to rozwiązanie solidne.
Lastryko może wówczas wytrzymać nacisk, jak i intensywną eksploatację. Renowację lastryko przeprowadza się stosunkowo rzadko. Zwłaszcza jeśli wykona się to wykończenie prawidłowo, zgodnie z przeznaczeniem.

Rodzaje lastryko

Lastryko można rozróżnić ze względu na połączenie określonych surowców. Dostępne jest zatem lastryko zawierające naturalny kamień i biały cement. Można także zamówić lastryko o takim składzie z domieszką grysu albo innej skały, czy piasku. W ten sposób udaje się w dużym stopniu zmienić właściwości i wygląd lastryko. Tworząc wybraną mieszankę, można sprawić, że ostatecznie otrzyma się lastryko o właściwościach antypoślizgowych.

Ze względu zaś na technologię wytwarzania lastryko, można zdecydować się na lastryko płukane lub szlifowane. Lastryko płukane nie jest śliskie, natomiast szlifowane ma gładką powierzchnię.

Można też wyróżnić lastryko białe, szare, czy w innym kolorze. Białe lastryko uzyskuje się poprzez dodanie do kamienia białego cementu, a szare tradycyjnego cementu. Natomiast inny kolor udaje się otrzymać, gdy podstawową mieszankę wzbogaci się pigmentem. Ciekawą barwę i estetykę lastryko udaje się także osiągnąć dzięki dodatkowym, kolorowym kamieniom dodanym do standardowego połączenia kamienia z cementem i wodą.

Lastryko może też przybierać różne formy i kształty. Lastryko tworzy się także jako jednolitą wylewkę, czy w postaci pojedynczych płyt

Gdzie stosuje się lastryko?

Z lastryko wykonuje się przede wszystkim schody, które mogą prowadzić do domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, czy obiektów biznesowych. Jest to wyjątkowo uniwersalny materiał – w zależności od uzyskanej konsystencji może znajdować zastosowanie w miejscach, gdzie idealnie się sprawdzi. Lastryko kładzie się również wszędzie tam, gdzie ważny jest elegancki i estetyczny wygląd.

Lastryko doskonale sprawdza się także jako kładka dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Po tej samej kładce uda się przejechać także wózkiem z dzieckiem, czy wózkiem, w którym przewozi się zrobione zakupy.

Lastryko dość dobrze znosi obciążenia, dlatego też są idealne pod takie pojazdy, jak rowery, motory, czy nawet samochody osobowe. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak trwała jest mieszanka, z której wykonuje się lastryko. Tworzy się ją, biorąc pod uwagę jej konkretne przeznaczenie, gdzie uwzględnia się właśnie m.in. wytrzymałość na obciążenia, czy ścieralność.

Lastryko zwane też sztucznym kamieniem, można także położyć w budynku, jako podłogę. Sprawdza się także jako materiał, z którego wykonuje się płyty nagrobkowe. Z lastryko wykonuje się także parapety wewnętrzne i zewnętrzne. Obecnie dostępne są także specjalne płytki z lastryko, którymi można wykończyć np. meble przeznaczone do domu, ogrodu, czy architektury miejskiej.

Jak zrobić lastryko?

Żeby powstało lastryko, nie wystarczy jeszcze połączyć ze sobą odpowiednich składników. Należy również pamiętać o tym, by w odpowiednim momencie zeszlifować wierzchnią warstwę. W ten sposób nadaje się lastryko właściwą fakturę – albo zupełnie gładką, albo nieco chropowatą. Gładka powierzchnia dobrze się prezentuje, a chropowata zapewnia lepszą przyczepność.

Gładkie lastryko częściej znajduje zastosowanie jako podjazd, czy też jako wielkogabarytowe schody prowadzące do domu rodzinnego. Lastryko o gładkiej powierzchni jest bowiem bardziej stylowe.

Z kolei chropowate lastryko lepiej sprawdza się na schodach, które mają przede wszystkim chronić przed poślizgnięciem się. Takie lastryko często widuje się m.in. przed apteką, pocztą, czy obiektami użyteczności publicznej.

Właściwości lastryko

Lastryko jest przede wszystkim materiałem, który dobrze „znosi” różne warunki pogodowe. Struktura lastrico nie zmienia się pod wpływem oddziałujących promieni UV, opadów atmosferycznych, czy gromadzących się na nawierzchni zanieczyszczeń. Konstrukcja z lastriko jest także wyjątkowo solidna, dlatego ścieralność jego powierzchni jest na bardzo niskim poziomie. Tak niskim, że nawet po kilku dekadach schody wykonane z lastryko wciąż doskonale się prezentują.

Nie można też zapomnieć o hydrofobowych właściwościach – lastryko nie przepuszcza wody. Dlatego też struktura tego kamienia sztucznego pozostaje nienaruszona. Lastrico to również materiał odporny na znaczne obciążenia. Można więc intensywnie użytkować powierzchnię wykonaną z lastriko i mieć pewność, że nie dojdzie do uszkodzeń mechanicznych.

Jak przebiega renowacja lastryko?

Renowacja lastryko jest wyjątkowo prosta i dość szybka. Trzeba tylko wyposażyć się w odpowiednie, profesjonalne narzędzia, by wykonać ją prawidłowo. Przydaje się w tym przypadku szlifierka kątowa. Ze względu zaś na technologię wytwarzania lastryko, można zdecydować się na lastryko płukane lub szlifowane.

Lastryko płukane nie jest śliskie, natomiast szlifowane ma gładką powierzchnię. Renowację lastryko zawsze przeprowadza się na mokro. W ten sposób dokładnie widać, gdzie należy naprawić uszkodzony fragment. Następnie usuwa się powstały pył po zeszlifowanej powierzchni. By przywrócić blask lastryko, wystarczy już tylko wypolerować taką nawierzchnię. W tym celu można użyć specjalnej pasty polerującej, która nada schodom z lastryko lub posadzce odpowiedni, estetyczny wygląd.

Jak przedłużyć trwałość i naprawić lastryko?

Lastryko to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań, z których wykonuje się schody, parapety, czy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W latach 70. ubiegłego wieku lastryko cieszyło się zainteresowaniem. Jest to wyjątkowo wdzięczny materiał ze względu na swoje właściwości oraz estetyczny wygląd. Dlaczego warto budować schody z lastryko? Jak wygląda renowacja lastryko?
Renowacja lastryko nie zawsze jest konieczna, jeśli tylko regularnie konserwuje się ten sztuczny kamień. Wówczas lastryko można użytkować w niezmienionym stanie przez wiele, wiele lat. Chcąc przeprowadzić konserwację, wystarczy zaimpregnować nawierzchnię z lastryko odpowiednim preparatem i powtarzać tę czynność zwykle raz na kilka lat. To, jak często powinno się konserwować lastryko zależy m.in. od stopnia, w jakim narażone jest na czynniki, które mogą doprowadzić do uszkodzenia wierzchniej warstwy.

Odnawianie lastryko na klatkach schodowych

Nasza firma specjalizuje się w odnawianiu i renowacji schodów i posadzek z lastryko, które bardzo często są stosowane w lokalach użyteczności publicznej, czy też klatkach schodowych w blokach mieszkalnych. Doświadczenie i profesjonalne wykonanie takich prac gwarantuje zadowolenie z odświeżonych powierzchni lastrykowych. Zapraszamy do kontaktu w celu wyceny usług.


słowa kluczowe: konserwacja lastryko,grodzisk mazowiecki, lastryko sochaczew, renowacja lastryko nowy dwór mazowiecki, schody lastryko błonie, lastryko błonie, lastryko nowy dwór mazowiecki, konserwacja lastryko błonie, posadzki lastryko warszawa, schody lastryko warszawa, renowacja lastryko warszawa, posadzki lastryko grodzisk mazowiecki, posadzki lastryko nowy dwór mazowiecki, posadzki lastryko sochaczew, konserwacja lastryko warszawa, renowacja lastryko sochaczew, renowacja lastryko grodzisk mazowiecki, schody lastryko nowy dwór mazowiecki, konserwacja lastryko nowy dwór mazowiecki, lastryko warszawa, lastryko grodzisk mazowiecki, posadzki lastryko błonie, konserwacja lastryko sochaczew, schody lastryko sochaczew, schody lastryko grodzisk mazowiecki